Aktualnie trwają prace przebudowy strony już niedługo nowa szata graficzna oraz więcej możliwości i funkcji.
Przepraszamy za niedogodności.

Masz pytania ?

Aktualnie trwają prace przebudowy strony już niedługo nowa szata graficzna oraz więcej możliwości i funkcji.
Przepraszamy za niedogodności.

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Opieka nad osobą starszą powinna być prowadzona w sposób jak najbardziej komfortowy, dlatego nie zaleca się zmian środowiskowych czy zmian przyzwyczajeń. Stąd coraz większa popularność opieki domowej, która jest rozwiązaniem dla rodzin, które nie mogą same zapewnić… Jak również opieka domowa pozwala na uniknięcie dużego stresu związanego ze zmianą co może przekładać się na pogłębienie chorób jak demencja starcza, Alzhaimer, depresja, choroby otępienne oraz choroby psychiczne.

Czas oczekiwania na opiekunkę całodobową wynosi do tygodnia, natomiast oczekiwanie na opiekunkę godzinową wynosi ok 3 dni od podpisania umowy.

Wiemy jak ciężko podopiecznym zaufać wciąż nowej osobie, dlatego gwarantujemy jedną stałą opiekunkę przy opiece kilku godzinnej natomiast przy opiece całodobowej (24 h) zazwyczaj są 2 opiekunki które wymieniają się np. raz na miesiąc

W naszym zespole wszystkie Panie posiadają wykształcenie medyczne. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i profesjonalna opieka, tak aby ten czas pacjent przeżył z godnością.

Opieka całodobowa to nic innego jak opieka w domu seniora przez 24h . Opiekunka całodobowa jest idealnym wyjściem dla osób które np. zaniemogły fizycznie natomiast psychicznie miewają się świetnie. Wielu z nas nie wyobraża sobie oddać rodziców do domu opieki nawet gdy przychodzą choroby jak np. Alzhaimer.

Czas oczekiwania na przyjazd opiekunki to około 7 do 10 dni

Terapia zajęciowa to rodzaj fizycznej rehabilitacji pacjenta, polegającej na angażowaniu go w różne aktywności z dziedziny zajęć psychoruchowych. Oznacza to, że podczas zajęć podejmowane są ćwiczenia, które działają zarówno na sprawność fizyczną pacjenta, jak i jego samopoczucie, rozrywkę i rozwój intelektualny.

Grzybica wywołana jest przez dermatofity lub drożdżaki.O dermatofitach mówi się najczęściej w kontekście stóp i paznokci, na przykład powszechna jest grzybica dermatofitowa paznokci na stopach.Do typowych objawów grzybicy skóry zalicza się zaczerwienienie oraz wysypka, czasem dochodzi swędzenie. W kolejnej fazie skóra zaczyna się łuszczyć i pękać, co może powodować ból i dyskomfort.W przypadku osób starszych lepiej zapobiegać grzybicy, niż ją leczyć. Dzieje się tak, ponieważ osoby starsze należą do grupy, w której diagnozuje się zaburzenia ukrwienia kończyn dolnych, cukrzycę czy obniżoną odporność – czyli te czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia chorób grzybiczych.

Na co zwlekasz? Skontaktuj się z nami!